18 Aralık 2015 Cuma

Periyodik Kontrol

Periyodik kontrol, iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmenliği gereğince iş yerlerindeki basınçlı kaplara ve kaldırma, itme makinalarına bakım ve onarım amaçlı yapılmaktadır.Günümüz teknolojisinin sürekli gelişmesi üzerine makinalar daha çabuk arızalanmaya başlamıştır, bu arızalanmaların engellenebilmesi için ise  Periyodik kontrol  çalışmalarına göre yıllık, aylık, haftalık ve günlük bakımları yaptırılmalıdır.

İşyeri Hekimi Rehberlik Görevi

İşyeri hekimi   iş yerinde yaşanan kazaların ve hastalıkların  nedenlerini  araştırarak  gerekli çalışmalar hakkında iş verene rehberlik yapar.İş güvenliği uzmanı ile de iş yerinde  risk değerlendirmesi yaparak gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.İşyeri hekimi   sağlık  gözetimi de yaparak  ortamın mikrop ve hastalıklardan arındırılmasını sağlar.

İş Güvenliği Uzmanı Belgesi

İş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilecek kişiler  yönetmenliğe göre uzman belgesine sahip olmalıdırlar.Uzmanlardan C sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli sınıfta, B sınıfı belgeye sahip olanlar az tehlikeli ve tehlikeli sınıflarda,A sınıfı belgeye sahip olan İş güvenliği uzmanı bütün sınıflarda çalışabilirler.

Osgb İş Yeri Gözetimi

Osgb  çalışma ortamının gözetimi ile   iş yerlerindeki  sağlık ve güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlar.Ortak sağlık güvenlik birimi sağlık gözetimi içinde çalışanları ilk yardım ve müdahale hakkında   bilgilendirmekle sorumludur. Osgb yıllık değerlendirme raporu hazırlayarak iş yerlerindeki sağlık ve güvenlik çalışmalarını kaydeder.

17 Aralık 2015 Perşembe

Rezistans TeliRezistans , ısı meydana getiren cihazlarda  kullanılan telin adıdır.Bir diğer anlamı ise alüminyum,krom,nikel,demir gibi  değişik oranlarda  metallerden oluşan bir tür alaşımdır.Çeşitli kullanım alanları bulunan Rezistans teli elektrik akımına karşı direnç gösterir.

Silikon Kablo Kullanım Alanları

Silikon kablo  ısıya dayanıklıdır.220°C   sıcaklığa  ve -60°C  soğuğa  dayanabildikleri için  zorlu iklim şartlarında herhangi bir  arızalanma veya iletimde aksama durumları yaşanmaz.Bu yüzden kullanım alanı da çok geniş olan Silikon kablo,uçak ve gemi üretiminde,çelik tesislerinde, çimento ve seramik fabrikaları da dahil olmak üzere bir çok yerde kullanılır.

Fuar Stand Tasarım ÇalışmalarıStandlar kullanım yerlerine göre değişikli  gösterebilirler.Örnek olarak   avm standları ve açık hava standları  gösterilebilir fakat en gelişmiş  ve  en renkli  uygulamaları içeren Fuar stand tasarım   aralarında en çok öneme sahip olanıdır.Çünkü fuarlardaki gerek  rakip  firmaların tasarımları  ve sektördeki  müşteri  odaklı çalışmalar açısından,bir rekabet içinde olunduğu için en gösterişli ve ekonomik Fuar stand tasarım çalışmaları buralarda görülmektedir.

Stand Tasarım Nedir?

Stand Tasarım bir ürünü veya hizmeti  sergilemek ve tanımak amacıyla  kurulan  sistemlere verilen addır.Bu tür sitemlerde en çok dikkat edilen nokta  ürünü en iyi şekilde tanıtabilmek amacıyla oluşturulan tasarımlardır.Bu yüzden Stand  Tasarım firmanın reklamını en iyi şekilde yansıtabilecek biçimde oluşturulmalıdır.

Transpalet Çeşitleri

Transpalet ile malzeme taşıma esnasında palet  yüksekliği en az 100 mm olmalıdır farklı yükseklik ölçülerindeki paletler için  uygun olan  istifleyiciler kullanılmalıdır.Sizlerde kullanacağınız palet  ölçülerini belirleyerek uygun Transpalet çeşitlerini Asimato’dan  alabilirsiniz.

Forklift Ataşmanları

Forklift  sanayilerde  ürünleri depolamak ve stoklamak için  belirlenen yere istiflemek için kullanılan makinalardır.Bir çok ataşmanı bulunan bu makinaların  ataşmanın montajı ve sökülmesi esnasında dikkatli olunmalıdır.Ataşmanlar sayesinde  Forklift kendinde bulunan özellikler haricinde  daha bir çok görevi  yerine getirebilecektir.